G3VM-101LR(TR05) Relay Component solid-state relay ssr
    Buy cheap G3VM-101LR(TR05) Relay Component solid-state relay ssr from wholesalers
    Ask Lasest Price
    Price : Negotiable
    Delivery Time : Negotiable
    Payment Terms : T/T, L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union, MoneyGram
    Supply Ability : 100000
    • Product Details
    • Company Profile
    G3VM-101LR(TR05) Specifications
    Part StatusActive
    CircuitSPST-NO (1 Form A)
    Output TypeAC, DC
    On-State Resistance (Max)14 Ohm
    Load Current80mA
    Voltage - Input1.15VDC
    Voltage - Load0 ~ 100 V
    Mounting TypeSurface Mount
    Termination StyleSMD (SMT) Tab
    Package / Case4-SMD (0.165", 4.20mm)